Achievements




Extra-Curricular Activities


Student Achievement Academic Year (2019-20)


Sr.no. Name of Student Name of Event Achievement Date
1
Aboli Ore(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineering
Third Prize -
2
Shaikh Ramsha(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
3
Harshada Kamble(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
4
Shaikh Saniya(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
5
Prabhakar Panchal
Innovation 2K20, (Circuit Trix)Cummins College Of Engineering For Women
Participation in Circuit Trix -
6
Prabhakar Panchal
Innovation 2K20 (Cyclothon) at Cummins College Of Engineering For Women
Participation in Cyclothon -
7
Parag Gaikwad(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
8
Om Varma(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
9
Aniket Chavan(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
10
Firoz Shaikh(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
11
Aman Pathan(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
12
Venugopal Birla(II)
Counter strike at PVPIT collage of Engineering Pune
Winner -
13
Pratik Sable
Elocution Competition
Third Prize -
14
Umesh Patil
Elocution Competition
Participation -
15
Aishwarya J Babar(I)
IEDSSA Zonal Sports
Kabaddi Runner up -
16
Ravindra Shinde(I)
IEDSSA Zonal Sports
Badminton Runner up -
17
Harsh Bhutada(II)
IEDSSA Zonal Sports
Kabaddi Participation -
18
Aman Pathan (II)
IEDSSA Zonal Sports
Football Winner Zonal -
19
Karishma Shaikh(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
20
Vaishnavi Limbhore(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
21
Rutuja Jadhav(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
22
Aniket Chavan(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineering
Third Prize -
23
Rhutika Khaire(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
24
Aliya Patel(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
25
Snehal Shitole(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
26
Pooja Solankar(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
27
Akansha Shingade(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
28
Kunal Kuldinke(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
29
Diksha Jadhav(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
30
Venugopal Birla(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
31
Parag Gaikwad(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
32
Jagtap Rucha(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
33
Sfurti Musmade(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
34
Manjali Chavan(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
35
Aman Pathan(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
36
Priyanka Ambardar(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
37
Ankita Chavan(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
38
OM Verma(II)
Technical Quiz At PVPIT Collage of Engineerin
Participation -
39
Rikin Sancheti(II)
IEDSSA Zonal Sports
Table Tennis Winner zonal Winner zona -

Student Achievement Academic Year (2018-19)


Sr.no. Name of Student Name of Event Achievement Date
1
Rudrakshi Mudhliar
DIPEX 2k19
Best Project' in Telecommunication and Mechatronics -
2
Harsh Bhutda
IDESSA
Kabbadi Interzonal Participation -
3
Manjili Chavan
IDESSA
Badminton ,Interzonal Participation -
4
Rushikesh Ambhore
IDESSA
Athletes-400m,200m Interzonal Participation -
5
Aman Pathan
IDESSA
Football Interzonal Participation -
6
Ravindra Shinde
IDESSA
Badminton ,Interzonal Participation -
7
Rushikesh Borke
IDESSA
Kho-kho Interzonal Participation -
8
Ram Chavan
IDESSA
Kho-kho Interzonal Participation -
9
Komal Dharwadkar
IDESSA
Kho-kho Winner Athletes-100m,200m Winner -
10
Siddhant Desai
DIPEX 2k19
Best Project' in Telecommunication and Mechatronics -
11
Hrutvik Yadav.
DIPEX 2k19
Best Project' in Telecommunication and Mechatronics -
12
Samiksha Nalamwar
DIPEX 2k19
Best Project' in Telecommunication and Mechatronics -
13
Rickin Sancheti
IDESSA
Table Tennis Interzonal Participation -

Student Achievement Academic Year (2017-18)


Sr.no. Name of Student Name of Event Achievement Date
1
Shrusthi Ragade (T.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
2
Rushikesh Gorkhe
IEDSSA Zonal Sports
Winner -Kho-kho -
3
Komal Kambale
IEDSSA Zonal Sports
Winner -Kho-kho -
4
Pratibha Kambale ,
IEDSSA Zonal Sports
Winner -Kabaddi -
5
Nishigandha Chavan
IEDSSA Zonal Sports
Winner -Kabaddi -
6
Kshitija Tapasi
IEDSSA Zonal Sports
Runner-Volleyball -
7
Nikita Manda
Participated in Technical Fest Event organized by PVGCOE.
Participated -
8
Shivani Bhong
Participated in Technical Fest Event organized by PVGCOE.
Participated -
9
Akansha Dhole
Participated in Technical Fest Event organized by PVGCOE.
Participated -
10
Vishal Sawant (S.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
11
Pranav Shinde (S.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
12
Shivani Bhong (T.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
13
Dhanashree Dandi (T.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
14
Sheetal Swami (T.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
15
Shrushti Dalavi (T.Y)
Mind-Spark competition held in COEP on 24/09/2017.
Awarded Runner up -
16
Atmaram Chavan
IEDSSA Zonal Sports
Winner -Kho-kho -